Előző postban már volt szó a Locus Map-ről, most jöjjön egy kütyü a Wahoo RFLKT, amit most 79.99 ejró helyett, 29.99-ért lehet beszerezni. De mire is jó ez a kütyü? Okos telefon nélkül semmire. WTF? Igen, jól hallottad, ez a cucc önmagában semmire nem képes, de egy okos telefonhoz (IOS, android) kapcsolódva képes megjeleníteni a telefon által gyűjtött adatokat. Hát ez annyira nem nagy cucc...
Pedig van benne ráció. Gondolj bele! A telefonját (majdnem) mindenki viszi magával, amikor bringázik. Emellett, a bringán ott virít valamilyen kerékpáros komputer, mert a telefon egyszerűen túl nagy kirakni a kormányra és emellett nem sokáig bírná, folyamatosa aktív kijelző mellett (tudom vannak kivételek, az enyém is baromi sokáig bírja 4500-as aksijának köszönhetően). Vagyis mit csinálok kődrága GPS-es kilométeróra nélkül? A telefonom általában a táskában, zsebben csücsül, bekapcsolva rajta a strava, endomondo (ki mit használ) a többi adatot meg lesem a kilométeróráról. Na és itt jön a képbe a RFLKT, na jó nem 79.99 euróért, hanem egy középkategóriás kilométeróra áráért 29.99-ért.
Amikor megkaptam a cuccot, első lépésként lekaptam a jó öreg kilométerórám. Második lépésben a kapott 3 rögzítési lehetőség közül egyet feldobtam a montimra, egyet meg a túra/városi/országúti micsodámra (egy 32-es gummákkal, sárvédővel, cyclocross fékkarokkal "megalázott" pályaváz). (Poén, hogy a Garmin konzolokhoz is található egy dokkoló a csomagban.) Mivel a sebesség és a távolság mérés is GPS alapú, így nem kell szarozni a kerékméret állítgatással, küllőmágnessel. Elindítom az alkalmazást (featured apps részen megtalálod, hogy milyen app-okkal tud együtt működni), csatlakoztatom a RFLKT-et bluetooth-on (BLE) keresztül. Telefon mehet a zsebbe, innen a RFLKT-en látom az adatokat (teljesen testreszabható a kijelző, hogy milyen adatok jelenjenek meg) és persze innen irányíthatom a telón lévő alkalmazás funkcióit. Ha esetleg zenét hallgatok, azt is tudom vezérelni innen, sms és hívás kijelzés viszont csak IOS-on elérhető. Mivel nem aktív a telefonon a kijelzője, így jóval tovább bírja, mégis az összes adatot tőle copálja le a kütyü. A Bluetooth Low Energy (BLE) kapcsolatnak köszönhetően a RFLKT-ben is elegendő, használat intenzitásától függően, 6-12 havonta elemet cserélni, nem kell naponta tölteni, mint egy GPS-es km órát. Lehet tuningolni mindenfajta kütyüvel: szívritmus figyelő, pedálfordulat mérő, de ami számomra érdekes funkció az, hogy a cucc (egyenlőre) egy bizonyos progival (Ride with GPS) képes a point-to-point navigáció megjelenítésére is. (Ez kb. annyit jelent, hogy nem térképet jelenít meg, csak információkat pl.: száz méter után fordulj jobbra).
Itt jön képbe az elején emlegetett Locus Map, ugyanis létezik a RFLKT-hez egy úgynevezett addon, beépülő modul, ami hála a fejlesztőjének, folyamatosan fejlesztés alatt van a visszajelzések alapján. Egyenlőre a testre szabható kijelző funkció és az adatok megjelenítése működik rajta, de tervben van egy, a Locusban mentett útvonalakra épülő, pont-to-point navigáció is. Ezzel a funkcióval, a telefon tartó, "böszme" konzol végleg lekerülhetne a kormányomról és csak a RFLKT maradhatna fent az előre eltervezett túráim során.
UPDATE: a navigáció is elérhető, mentett és/vagy tervezett útvonalaknál.
Igen tudom, ez a cucc eredeti árával erősen túlárazott, de akciós árán, ha amúgy is mindig viszed magaddal a telódat, nem rossz cucc. Persze, ha már tuningolni akarod, akkor a gatyád is ráköltheted a különböző plusz szenzorok beszerzésével.