"Tekerek ezen-azon, ezt-azt..." - minden, ami tömény bringa.

BringaBuzi™

Pashley Cycles

2008. november 24. - korcs75

"Pashley Cycles is England's longest established cycle manufacturer. Established in 1926 and based in Stratford- upon-Avon our dedicated team design and hand build a unique range of specialist bicycles and tricycles."

by http://www.pashley.co.uk/

Magyarul, most egy baromi régi, angol gyártóról és bringáiról, köztük triciklikről lesz szó. Bevallom igazán a Brooks nyergek kapcsán jutottam el hozzájuk, mivel az egyik nyereg reklámfotóján felkeltette a figyelmem egy váz, ami elég hülyén nézett ki, ahhoz, hogy rögtön beleszeressek. Ez pedig nem más, mint a Pashley TSR váza.

Pashley TSR

http://www.tsr.uk.com/_img/_galleries/24_prev.jpg http://www.tsr.uk.com/_img/_galleries/20_prev.jpg

Térhálós camping! Ez jutott eszembe elsőnek. Aztán, ha már megláttam rákerestem, megtaláltam a saját különálló weblapját is! Na de ne ragadjunk le a TSR-nél, bármennyire is kuriózum, van itt még egyéb nyalánkság is, pl.: Pashley Guv'nor.

Pashley Guv'nor:
http://www.pashley.co.uk/guvnor/images/imgGuvnor24DTT.jpg

A kép kicsit csalóka, ugyanis dupla felsőcsövet csak a nagyobb méretű vázaknál alkalmaznak. A Sturmey-Archer XRD 3 Speed agyváltó, amivel szerelik, se egy szériadarabnak nevezhető cucc és beszarás, de a Sturmey-Archer az első 3 sebességes agyváltóját 1902-ben jegyzi.

A megannyi klasszikus, kézzel készült darab közül, simán el tudom képzelni, hogy a Princess Classic vígan befért már, egy-két, az angol királyi családhoz tartozó hölgy segge alá.

Princess Classic:

http://www.pashley.co.uk/cms/products/main_2.jpeg

A Pashley jellegzetességei közé tartozik a tricikli gyártás, ami komoly munkagépeknek szán a cég és én ezt vígan el is hiszem, hiszen van olyan modelljük, ami 250kg-ig terhelhető. Mégis, "ha tricikli, akkor legyen fagyis" alapon, nálam a Classic No. 33 vitte a prímet!

Classic No. 33:
http://www.pashley.co.uk/cms/products/main_18.jpeg
Persze, mint minden főleg kézzel épített bringánál, itt is meg kell fizetni az árat, amit jól mutat, hogy az itt említett bringák közül a Princess Classic £445-os árával (~140EFt) a legolcsóbb és a TSR30-as a maga £1350-val (~430Eft) a legdrágább.

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://bringabuzi.blog.hu/api/trackback/id/tr324866542

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása