"Tekerek ezen-azon, ezt-azt..." - minden, ami tömény bringa.

BringaBuzi™

Sturmey Archer S2 Duomatic - első benyomások

2012. május 07. - korcs75

Pénteken megjött az S2 (köszönet az ebike-nak, a gyors és pontos szállításért), bevallom már nagyon vártam, mivel nem kicsit, cserébe nagyon kíváncsi voltam rá élőben. Aki nem ismerné ez egy kétfokozatú agyváltó és az érdekessége az, hogy a váltáshoz nincs szükség váltókarra, ugyanis a hajtókar hátra tekerésével oldod meg a váltást.

Amikor először kézbe vettem, egyvalami rögtön feltűnt: nem egy súlybajnok, viszont a közel 1kg-os tömeghez képest elég filigrán, nem az a szokásos bumfordi agyváltó (azért félreértés ne essék, egy normál hátsó agynál azért testesebb).

A csomag egyébként teljesen korrekt, tartalmazza a tengelyanyákat, elfordulásgátló alátétet, a szorítógyűrűt és egy 22-es körmös lánckereket, na és persze az angol nyelvű manual-t.

Na itt álljunk meg egy kicsit, ugyanis én lámer, nem néztem meg pontosan a leírást és az apró agyamban az a kényszerképzet élt, hogy a BTS-ről leszerelt, mentes lánckerekem lazán átrakom az S2-re. Hát nem! Úgyhogy elsőnek elzarándokoltam egy 16-os körmös lánckerékért a 'bótba, ugyanis terveim szerint meghagyom egyenlőre a 48-16-os áttétel. Mákom volt viszont a küllőimmel, hiszen méretben tökéletesen passzoltak, így nem kellett újakra beruházni, amivel már átléptem volna a büdzsé kereteit, höhöhöhö.

Hétvégén nem sok időm volt, így a befűzés után úgy voltam vele, hogy a centrírozást profira hagyom (állvány hiányában), így kb-ra belőttem, hogy saját lábán el tudjon gurulni hétfőn a Gyöngybe (kösz Tamás).

Felraktam a lánctányért, majd kicsit megszenvedtem a szorítógyűrűvel (sose volt még ilyenem). Rögtön látszott, hogy a BTS HC Pro agy után, a láncvonal végre tökéletes lesz, ami nem meglepő, hisz ez előbbit igazán freeride vázakba találták ki.

Külső szemszögből vizslatva, nemigen látszott, hogy egy agyváltó dolgozik a gépben és hangja is szép.

Na de lássuk azt, amire szerintem a legtöbben kíváncsiak, hogyan is viselkedik menet közben. Elsőre nagyon furcsa, ugyanis egyáltalán nem mindegy mennyit tekerünk hátrafelé a váltáshoz, el kell találni a megfelelő szöget. Sőt, eddig nem voltam tisztában vele, hogy amikor nem pedálozok, milyen sokat tekergetem visszafelé a hajtókart, ami ugye ezzel a váltóval igencsak rossz szokás, főleg amikor egy kereszteződésbe begurulva lazán visszaváltasz izmosabb fokozatba. Viszont amikor eltaláltad a fokozatot és megindulsz, akkor teszi a dolgát, terhelésre nem ugrál, nagyon megbízható.

2 nap használat után azt mondom, hogy hozzá kell szokni, de ha hozzászoktál, akkor igencsak zsivány a cucc és tényleg használható városi gépet lehet belőle építeni.

Magam részéről egyáltalán nem bántam meg a beruházást, igencsak kedvemre való a szerkentyű, bár köztudott, hogy mániákusan imádom az agyváltókat.

A bejegyzés trackback címe:

https://bringabuzi.blog.hu/api/trackback/id/tr24867435

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

EMBER 2012.05.08. 13:08:06

Még több írást nekünk agyváltókról. Én is imádom őket, bár egyenlőre még városimban SS-em van, és nem is tervezem a cserét. De ha montira is hoznának ki végre megbízható könnyű erős olcsó (bilibe ér e kezem...) no akkor lenne :D

Ismeretlen_92050 2012.05.08. 13:28:36

Az Shimano Alfine 11-es rendszerében bíztam... de azt is ~100Eft körül van és vannak gyerekbetegségei, szóval az is kilőve egyenlőre. A Rohloff meg a szinte megfizethetetlen kategória itt a vadkeleten....
süti beállítások módosítása